Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M103
M103’Ler 1950-55 Yıllarında üretilen T-10 ve T-54 Tanklarının atışlarını engelliye bilecek şekilde tasarlanmıştır ve Ön gövdesi 250-115mm arası Açılı zırhla korunur. M103 Tanklarının gövdesi Dökme olarak yapıldığından ön üst ve ön alt gövde zırhının birleşim noktası gövdenin diğer noktalarına oranla çok daha sağlamdır çünkü her iki plaka zırhın birleştiği bölüm dökme olarak tasarlanan zırhlarda makine kalıbının uzağında kaldığından yeterince sıkıştırılmaz ve genellikle dökme tasarlanan tankların her noktası farklı kalınlığa ve zırhın uç bölümleri daha kalın zırha sahiptir. Bu sebepten de m103 tanklarının ön üst ve ön alt gövde zırhı 115-130mm arası Açılı RHA İle korunurken Ön gövde Zırhının uç noktası 250mm RHA Zırha sahiptir. Kulede ise bu değerler daha farklı olsa da tankın Kulesi de Dökme olarak tasarlandığından her noktada ki zırhın kalınlığı farklıdır. Kulenin Kalkan zırhı 110mm kalınlığa sahiptir ve kalkanın ardında 160mm zırh bulunur bu da 110+160mm şeklinde boşluklu zırh demektir. Kule Kalkan zırhının hemen yanında ki dikey zırh plakası ise 350mm kalınlığa ve sağ sol yanaklar ise 110-160mm kalınlığındadır ve oldukça açılı yerleştirildiğinden bu bölümlere denk gelen atışlar genellikle sekmektedir... Deliş gücü ise HEAT ile 400mm APBC ile yakın mesafede 300mm'dir[Resim: unnamed.jpg] 
Bul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hakkımızda
    2014 Yılından Beri Tank Mühendisliği Hakkında Videolar Hazırlıyorum (Diğer Kanalım Kapandığı İçin Buradan Devam Ediyorum) Sizlere Tecrübe Ve Bilgilerimi Videolar Vasıtasıyla Aktararak Keyifli,Bilgi Verici Ve BİLİNMEYEN Bilgiler Sunuyorum.